Siła natury zamknięta w grejpfrucie – jak wykorzystać olejek grejpfrutowy?

Chociaż rynek oferuje mnóstwo produktów wspomagających proces odchudzania, to naturalny olejek grejpfrutowy wyróżnia się na ich tle. Jego wielokierunkowe działanie pozytywnie wpływa nie tylko na utratę kilogramów, ale także ogólny stan zdrowia organizmu. Dodatek tego aromatycznego płynu do codziennej diety może przyspieszyć metabolizm, zahamować poczucie głodu dzięki intensywnemu zapachowi, a nawet ujędrnić skórę poprzez zewnętrzne użytkowanie.

Olejek grejpfrutowy pochodzi z egzotycznej hybrydy pomelo i słodkiej pomarańczy – grejpfrutu. To drzewo, które ma swoje korzenie na Barbadosie, zdolne jest do osiągania wysokości aż 12 metrów. Jego owoce o zaokrąglonym kształcie i różnych odcieniach żółci wyróżniają się świeżym i pobudzającym zapachem. Warto też podkreślić, że grejpfrut to niskokaloryczna bomba witaminowa.

W miąższu grejpfruta znajduje się duża ilość witaminy C, beta-karotenu oraz witaminy B. Olejek eteryczny, ekstrahowany ze skórki tego owocu, jest bogatym źródłem kwasu askorbinowego, dzięki czemu działa jako silny antyoksydant. Staje się on niezastąpionym wsparciem dla układu odpornościowego i jest idealnym produktem do pielęgnacji skóry tłustej oraz trądzikowej. Szczególnie cenne jest jednak jego działanie wspomagające proces odchudzania.

Jednym z najciekawszych aspektów zastosowania olejku grejpfrutowego jest jego wpływ na apetyt. Używany zarówno w kosmetyce, jak i medycynie naturalnej, pełni wiele funkcji. Można go stosować podczas kąpieli leczniczych czy masażów antycellulitowych. Olejek grejpfrutowy ma też przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe i przeciwbólowe właściwości, które wzmacniają organizm i poprawiają jego zdolność do eliminacji toksyn. Przy tym zwalnia proces starzenia się organizmu. Zastosowany zewnętrznie w inhalacjach czy kąpielach może również pomagać w leczeniu depresji, migreny czy bezsenności.

Skład olejku grejpfrutowego jest wyjątkowo bogaty i zawiera flawonoidy, geraniol, limonen czy kadinen. W jego skład wchodzą także różne witaminy i sole mineralne. Intensywne substancje zapachowe obecne w olejku, działają na zasadzie aromaterapii, zmniejszając apetyt i pozwala na zmniejszenie podjadania między posiłkami. Skuteczność działania olejku grejpfrutowego od lat jest obiektem zainteresowania naukowców.