Właściwie prowadzona, godzinna aktywność na rolkach umożliwia spalenie do 400 kcal. Ta forma sportu jest nie tylko skutecznym narzędziem w walce z nadwagą. Rolkowanie łączy w sobie aspekty treningu kardio, wytrzymałościowego i siłowego. Przebywanie na rolkach potrafi poprawić elastyczność ciała, koordynację ruchów i wzmacniać każdą partię mięśni. Jest to aktywność dostępna dla ludzi ze wszystkich grup wiekowych. Często jest kojarzona z dużym ryzykiem kontuzji, jednak jak się okazuje, niewielkie obciążenie stawów minimalizuje to zagrożenie.
Jazda na rolkach – klucz do lepszej kondycji
Czy da się wyobrazić sobie coś bardziej korzystnego niż aktywność fizyczna, która równocześnie oferuje wysiłek aerobowy, kontakt z naturą oraz frajdę? Wszystko to gwarantuje jazda na rolkach. Jest ona jednym z najbardziej efektywnych rodzajów ćwiczeń aerobowych, idealnych dla osób dążących do poprawy wydolności swojego organizmu.
Poruszanie się na niepewnych kółkach, ciągłe dążenie do zachowania stabilności, zmieniający się teren, do którego trzeba stale adaptować swoje ruchy – to tylko niektóre aspekty, które sprawiają, że jazda na rolkach angażuje niemalże wszystkie główne grupy mięśniowe. Trening tego rodzaju wzmacnia pracę układu krążenia oraz oddechowego.
Podczas jazdy na rolkach aktywizowane są mięśnie nóg, pośladków, brzucha, ramion a także mięśnie pleców. W kontekście stopnia wysiłku fizycznego oraz kardio, jest to sport porównywalny do jazdy na rowerze czy biegania.
Ze względu na duży wydatek energetyczny, rolki są doskonałym narzędziem do zrzucenia zbędnych kilogramów. W ciągu godziny jazdy jesteśmy w stanie spalić około 400 kcal. Oczywiście, im większa prędkość jazdy, tym większa ilość spalonych kalorii. Uważa się, że jeżeli będziemy jeździli na rolkach około 25 minut trzy razy w tygodniu, pozwoli nam to na utratę 750 kcal w ciągu tygodnia. Jazda na rolkach to więc prosta i przyjemna metoda walki z nadmiarem tłuszczu oraz sposobność do dodatkowego wzmocnienia, modelowania i wysmuklenia całego ciała.