Portugalia pokonała Polskę 3:1 w Ligi Narodów, a Ronaldo ustanowił nowy rekord strzelonych goli

Mecz 3. kolejki Ligi Narodów, który odbył się w Warszawie, zakończył się porażką polskiej drużyny piłkarskiej. Rywalizacja z Portugalią zakończyła się wynikiem 1:3 na korzyść gości. Jedynego gola dla polskiej reprezentacji zdobył Piotr Zieliński. W międzyczasie, druga potyczka grupy A1 pomiędzy Chorwacją a Szkocją odbyła się w Zagrzebiu i zakończyła wygraną Chorwatów 2:1.

Tego dnia oficjalnie pożegnaliśmy dwóch czołowych zawodników narodowej kadry – bramkarza FC Barcelona Wojciecha Szczęsnego oraz pomocnika Anorthosis Famagusta Grzegorz Krychowiak. Obydwaj są 34-letnimi piłkarzami, którzy otrzymali specjalne koszulki z liczbą ich występów w reprezentacji Polski od prezesa PZPN Cezarego Kuleszy. Szczęsny zagrał dla kraju 84 razy, podczas gdy Krychowiak osiągnął okrągłe 100 występów.

Podczas meczu, polscy zawodnicy nie byli w stanie nadążyć za Portugalczykami. Dopiero w 26. minucie udało im się obronić strzał przeciwników. Niestety, po skomplikowanej akcji i dośrodkowaniu przez Bruno Fernandesa, na listę strzelców wpisał się Bernardo Silva. W 37. minucie Cristiano Ronaldo podwyższył prowadzenie Portugalii do 2:0. Ronaldo skorzystał z sytuacji, kiedy piłka po strzale Rafaela Leao trafiła w słupek i wpadła prosto pod nogi 39-latka, który bez problemu skierował ją do niemalże pustej bramki.

Ronaldo zdobył swojego 133. gola w reprezentacji, co pozwoliło mu na ustanowienie nowego światowego rekordu. Ten mecz był jego 215. występem w barwach narodowych.

Piotr Zieliński zdobył honorowego gola dla Polski w 78. minucie, ale ostatnie słowo należało do Portugalii. W 88. minucie Jan Bednarek niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki.

Podczas gdy Polska przegrała z Portugalią, Chorwacja pokonała Szkocję w Zagrzebiu. Goście pierwsi cieszyli się z gola zdobytego przez Ryana Christie w 33. minucie. Igor Matanovic wyrównał wynik dla Chorwacji po zaledwie trzech minutach, a zwycięski gol zdobył w 70. minucie Andrej Kramaric.

Portugalia prowadzi w tabeli z pełną pulą dziewięciu punktów, a za nią jest Chorwacja z sześcioma punktami i Polska z trzema punktami. Szkocja nie zdobyła jeszcze żadnego punktu. Polska na inaugurację pokonała Szkocję na wyjeździe 3:2. Następne mecze grupy A1 odbędą się we wtorek; Polska zmierzy się wtedy z Chorwacją, a Portugalii czeka wyjazdowe spotkanie ze Szkocją.