Tworzenie własnych eko-zabawek: Rewelacyjna zabawa dla dzieci, która rozwija kreatywność

Tworzenie własnoręcznych eko-zabawek to znakomita forma spędzania czasu z dzieckiem, która skłania do twórczego myślenia. Takie działanie nie tylko ma pozytywny wpływ na środowisko naturalne poprzez recykling, ale również rozwija różne zdolności u najmłodszych. W ramach tego procesu, dzieci poprawiają swoją koncentrację oraz zręczność manualną, jednocześnie bawiąc się i ucząc. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji na zabawki z recyclingu dla dzieci.

Zabawki eko wykonane z materiałów odzyskanych mogą przyjmować rozmaite formy, a ich wygląd zależy wyłącznie od naszej inwencji twórczej i dostępnych surowców. Możliwości w kontekście zabawek recyclingowych są praktycznie bezgraniczne. Jako materiały do tworzenia nowych zabawek możemy wykorzystać między innymi stare skarpetki, szmaty, guziki czy wstążki. Poniżej podajemy instrukcję jak wykonać „skarpetkowe pacynki”.

„Skarpetkowe pacynki”

Do stworzenia takich pacynków będziemy potrzebować: kilku starych skarpetek, nici i igły, dużych guzików, waty lub ziarenek do wypełnienia pacynki, kolorowych flamastrów oraz kolorowych wstążek, sznurówek, sznurków – wszystko to, co może posłużyć jako ozdoba, a jest dostępne w domu.

Sposób wykonania:

Tworzenie materiałowych pacynków nie wymaga specjalnych umiejętności, a proces jest bardzo prosty! Wystarczy trochę inwencji twórczej. Początkowo należy przyszyć do skarpetki dwa guziki, które posłużą jako oczy dla naszej pacynki. Następnie wykonujemy buzię za pomocą włóczki lub flamastrem. Jeżeli szycie sprawia Ci trudności, bez problemu możemy przykleić uśmiech zrobiony z wstążki klejem. Nie zapominamy o nosie! Możemy go wykonać z pompona lub kulki waty. Kolejnym krokiem jest wykonanie rąk. Wycinamy je z innej skarpetki, zszywamy i wypełniamy watą lub ziarenkami. Następnie doszywamy je do ciała pacynki. Teraz przyszedł czas na włosy. Możemy użyć do tego starej włóczki lub kawałków materiału (pocięte na paski). Przywiązujemy je do siebie nitką na środku długości. Następnie środek włosów przyklejamy do skarpety. Ostatnim krokiem jest wykonanie ubrania dla naszej pacynki. Ze starych szmatek, wycinamy krój ubranka i przyklejamy lub przyszywamy je do skarpety, po obu stronach. Nasza pacynka jest gotowa na swoje występy domowe.